godz. otwarcia

godz. otwarcia

Pn - Pt 7:00 - 19:00

Sobota 8:00 - 15:00

masz pytanie??

Urozmaicenia w konstrukcji blaszaka – co i kiedy warto dodać

Dodatki do garażu blaszanego


Garaż blaszany to obecnie obiekt stawiany na stałe. Warto więc zamówić idealny do potrzeb.Solidność, duży wybór kolorów (blaszaki akrylowe), funkcjonalność to zalety stawianych obecnie blaszaków. Są więc traktowane jako stałe obiekty na działce. Oznacza to jednak, że warto dobrze zastanowić się nad tym, jakie mają być. Blaszaki muszą być dopasowane do potrzeb. Jest to możliwe dzięki różnym urozmaiceniom w ich konstrukcji.

 

Drzwi w garażu blaszanym

Drzwi zapewniają większą wygodę korzystania z garażu. Łatwiej jest je otworzyć, niż otwierać bramę. Kiedy trzeba tylko wejść do środka, by coś sprawdzić lub wziąć z blaszaka, to można użyć drzwi. Dodatek taki to wygoda. Warto, by garaż blaszany miał drzwi, kiedy traktuje się go też trochę jako składzik. Są potrzebne, jeśli służy on jako warsztat.

Kiedy przyda się okno w blaszaku

Drugi ważny dodatek to okno. Blaszaki pełnią swoją główną funkcję i bez niego. Jednak dzięki oknu do środka wpada więcej promieni słonecznych. Przydaje się, kiedy są drzwi, bo po ich otwarciu nie wpada tyle światła do środka, jak po otwarciu bramy. Szczególnie warto zadbać, by garaż blaszany miał okno, kiedy:

  • korzysta się z blaszaka przy zamkniętej bramie,
  • jest on wąski i długi,
  • ma służyć jako warsztat.

Okno to także element poprawiający estetykę obiektu. Tak jak dodaje się je, stawiając altany blaszane (domki na ogrodnicze różności), tak i garaż wiele dzięki temu zyska. By uatrakcyjnić wygląd garażu, można też wybrać dla niego dach dwuspadowy.

Blaszak czy wiata blaszana?

Kolejnym elementem urozmaicającym konstrukcję jest wysunięte zadaszenie. Zapewnia ono dodatkowe miejsce, które można jakoś wykorzystać. Takie konstrukcje określamy jako wiaty blaszane, bo nie są to już zwykłe blaszaki. Przydają się, jeśli jest coś, co wygodniej będzie trzymać pod zadaszeniem i czemu wystarczy taka minimalna ochrona. To może być np. dobre miejsce na trzymanie rowerów.

Każde urozmaicenie konstrukcji to i modyfikacja ceny. To może powstrzymywać przed wyborem tego, co potrzebne. Jednak garaże blaszane muszą być odpowiednie dla potrzeb. To już obiekt, który pozostanie. Na stronie IGOPOL znajduje się formularz, który pozwala zrobić wycenę garażu. Można sprawdzić, jak się ona zmieni przy dodaniu okna czy drzwi. Ceny mamy atrakcyjne, więc zachęcamy, by wybrać dla siebie idealny blaszak.

Jaki wybrać kolor bramy blaszaka?

Poszczególne części garażu blaszanego mogą być w różnych kolorach. Brama to jeden z najważniejszych jego elementów. Jaki kolor bramy blaszaka wybrać?

jaki kolor garażu wybrać?

Do wykonania blaszaka może posłużyć blacha z powłoką akrylową (tzw. garaże blaszane akrylowe). Wybierać można wtedy spośród różnych kolorów. Garaż blaszany może mieć bramę w tym samym kolorze co ściany i dach. Może się też ona odróżniać.

Blaszaki i kolor bramy – tradycyjne podejście

Są dwa popularne sposoby wyboru koloru bramy. Jednym z nich jest nawiązanie kolorystyczne garażu do budynku. Zazwyczaj garaże blaszane znajdują się niedaleko budynków mieszkalnych. To wynik tego, że działki nie są duże. Jest więc potrzebne takie dopasowanie kolorystyczne. Kiedy blaszak jest pod kolor domu, to brama, podobnie jak i dach garażu, nawiązuje kolorystycznie do dachu domu. Stąd popularność bram brązowych, szarych i ciemnoczerwonych.

Zobacz wszystkie kolory garaży blaszanych dostępne u producenta

Tradycyjny jednokolorowy garaż z blachy

Tradycyjne podejście to także cały garaż blaszany w jednym kolorze. Brama nie odróżnia się wtedy od całości. Często kolorem blaszaka, a więc i bramy, jest brąz. To spokojny, naturalny kolor, który dobrze wygląda na tle drzew. To dobry wybór, kiedy garaż stoi blisko ogrodu. Wtedy najlepiej, jak i altany blaszane mają taki sam kolor. Zamiast brązu można wybrać blachę drewnopodobną. Efekt będzie jeszcze bardziej naturalny.

Oryginalny kolor bramy garażu blaszanego

Jedną z opcji na większą oryginalność jest brama pod kolor czegoś w otoczeniu. Nie wykonuje się jej pod kolor dachu czy stolarki okiennej, będących niedaleko budynków, jak przy tradycyjnym podejściu. Brama konstrukcji blaszanej dopasowana jest do innego elementu budynku np. fragmentu ściany albo do kolumn. Jeśli będzie to kolor wyrazisty, to i blaszaki zyskują bardziej atrakcyjny wygląd. Może być to także dopasowanie kolorystyczne do czegoś innego w otoczeniu np. do słupków ogrodzenia.

Garaż blaszany z jeszcze bardziej oryginalną bramą

I jeszcze bardziej odważna decyzja… blaszak z bramą w kolorze, jakiego nie ma w otoczeniu. Taki wybór nada konstrukcji szczególnego charakteru. Jeśli chodzi o garaże blaszane przy domach, to jeśli brama różniąca się, to najlepiej w spokojnym kolorze. Może być np. niebieska albo zielona. Chodzi o to, by nie przytłoczyć otoczenia zbyt wyrazistym akcentem kolorystycznym. Taki może być dobry, jeśli blaszaki stoją niedaleko obiektów firmowych. Hale blaszane także można tak wyróżnić. I one przecież mają bramy, dla których można wybrać atrakcyjny kolor.

Jaki kolor bramy powinien mieć garaż blaszany? Jaki uzna się za najlepszy. Uwzględnić tylko trzeba, jaki efekt ma dać wybór określonego koloru.

Dlaczego garaż blaszany to dobry wybór?

Samochód powinien być garażowany. Ma wtedy zapewnioną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Jest to niezbędne, by pozostawał w dobrym stanie. Blaszak to jedna z opcji.

dlaczego garaż blaszany to dobry wybór?

Pod względem zapewnienia ochrony dla auta garaże blaszane zapewniają to samo co i murowane. Chronią przed opadami, nawiewaniem śniegu, kurzem. Wybór ich to jednak różne inne korzyści, których tamte nie zapewniają. Co zyskuje się, wybierając blaszak? Bardzo wiele.

Garaże blaszane – niski koszt i szybki montaż

Postawienie konstrukcji z blachy kosztuje mniej niż wzniesienie obiektu murowanego. Jest to korzystne dla kieszeni i pozwala nie ograniczać się i wybrać garaż tak duży, jak byłoby to najlepiej. Nie ma dużych kosztów, bo blacha nie jest droga. Można więc wzbogacić swoją działkę i o inne blaszane konstrukcje. Mogą to być kojce dla psów. Niech mają porządne miejsce dla siebie. Mogą się też przydać różne schowki.

Montaż jest bardzo szybki. Doceniają to właściciele samochodów, bo garaż blaszany na swój samochód mogą mieć w bardzo krótkim czasie. Doceniają to także właściciele firm, mający dobrą świadomość, że czas to pieniądz. Hale blaszane są tak popularne także i ze względu na szybkość ich stawiania.

Blaszaki – solidne konstrukcje i łatwe w demontażu

Blaszak to obiekt solidny, bezpieczny dla samochodu i otoczenia. Konieczne jest tylko zakotwiczenie konstrukcji, czyli umocowanie garażu do przygotowanego wcześniej podłoża. Mogą być nim fundamenty. Garaże blaszane są lżejsze od murowanych, więc fundamenty nie muszą być głębokie. Inne możliwości to wylewka betonowa albo płyty chodnikowe.

Kolejna zaleta to możliwość dokonania łatwego i szybkiego demontażu. Blaszaki stawia się często tak już na stałe. Gdyby jednak chcieć je kiedyś gdzieś przenieść albo wykorzystać to miejsce na coś innego, to taka cecha jest ważną zaletą.

Estetyka garażu z blachy – to też ważne

Gdyby garaże blaszane to były jedynie stalowe ocynkowane konstrukcje, to pewnie nie stałyby się tak popularne. Przynajmniej nie na działkach prywatnych. Takie nie pasują na obszar przy budynku mieszkalnym, chyba żeby je pomalować. Garaże oraz wiaty blaszane mogą jednak prezentować się bardzo estetycznie. Wystarczy wybrać blachę z powłoką akrylową. Szeroki wybór kolorystyczny pozwala dopasować wygląd blaszaków do budynków.

Blaszaki ochronią samochód przed śniegiem czy deszczem. Mogą być to obiekty stałe. Są solidne i estetyczne. Odpowiednie kolory czy atrakcyjny kształt i można zyskać ładny garaż blaszany na działce. Tyle zapewnią i obiekty takie murowane. Jednak konstrukcje stalowe są tańsze, lżejsze i szybciej się je stawia.

Garaże blaszane drewnopodobne – nowoczesność i tradycja

fot igopol.pl

Jest teraz moda na odniesienia do natury. Tradycyjny urok drewna zachwycałby, nawet gdyby tej mody nie było. Garaże blaszane to wybór, który pozwala wyjść naprzeciw temu trendowi.

Lekkość konstrukcji, szybki montaż, stabilność i funkcjonalność to część zalet blaszaka. Postawienie go na działce to wybór zgodny z duchem nowoczesności. Nowoczesność to wiele korzyści i nie trzeba z niej rezygnować, jeśli ceni się wygląd drewna. Drewnopodobne blaszaki to możliwość połączenia piękna drewnianych powierzchni i zalet metalowych konstrukcji.

Garaż blaszany o wyglądzie drewna

Proponujemy naszym klientom różne garaże blaszane i inne metalowe konstrukcje. To różne kolory garaży blaszanych , wymiary i udogodnienia. Już wybór blachy brązowej przywołuje skojarzenia z naturą. Można jednak pójść krok dalej w tym upodabnianiu garażu do drewnianego. I taką możliwość oferujemy. Drewnopodobny garaż blaszany ma naturalne kolory drewna i charakterystyczne dla niego usłojenie. Dostępne barwy to:

  • orzech,
  • złoty dąb,
  • jasny orzech.

Drewnopodobne blaszaki – korzyści

Blaszak to: łatwy montaż, korzystna cena, możliwość demontażu, lekka konstrukcja. W odróżnieniu od drewnianych garaży nie wymaga okresowego impregnowania.

Drewno to: urok, swojski klimat, naturalność, piękno.

Te dwie grupy zalet można połączyć, jeśli wybiera się blaszaki o wyglądzie drewna.

Kiedy wybrać nowoczesny garaż?

Niekoniecznie jest taka potrzeba, kiedy stawiane są blaszaki przy budowach, hale blaszane czy schowki budowlane. Dla takich konstrukcji może wystarczyć i sam ocynk. Jednak garaże blaszaki to co innego. Bliskość domu i ogrodu skłania do tego, by wybrać coś ładnego. Wybiera się więc garaże z blachy pomalowanej albo drewnopodobne. Im bardziej ceni się urok drewnianych budowli, tym bardziej warto mieć garaż blaszany wyglądający na drewniany. Dokonując takiego wyboru, warto i inne konstrukcje mieć z takiej blachy. Jeśli na działce ma stanąć kojec dla psa, to też najlepiej z blachy imitującej drewno. Spójność wizualna otoczenia to ważny warunek jego estetyki.

Nowoczesność i tradycję często się sobie przeciwstawia. Jednak to, co pozornie sprzeczne, warto spróbować połączyć. W przypadku drewnopodobnych garaży blaszanych połączenie to dało znakomity efekt.

Dopasuj blaszak do potrzeb, otoczenia i… swojej osobowości!

garaże

Wybór garażu blaszanego nie jest trudny. Trzeba jednak trochę przy tym pomyśleć, by mieć blaszak odpowiedni do potrzeb i pasujący do otoczenia. Można też uwzględnić przy jego wyborze własną osobowość.

Jaki blaszak, by sprostał potrzebom?

Od tego, do czego ma służyć garaż blaszany, zależy jego rozmiar. Musi być odpowiednio duży, jeśli ma być czymś więcej niż miejscem na samochód. Przydadzą się wtedy też elementy dodatkowe. Możemy wyposażyć blaszaki w dodatkową bramę (uchylną lub otwieraną), okno, drzwi oraz dodatkowy daszek z boku tzw. wiata.

Okno wpuszcza światło dzienne do środka. Przydaje się, jeśli garaż ma być także warsztatem. Drzwi ułatwiają wejście do garażu. Nie trzeba otwierać bramy, by coś z niego wyciągnąć. Kiedy garaże blaszane to miejsca na kosiarki, narzędzia itd., to potrzebny jest taki dodatek. Zadaszenie na bocznej części modyfikuje znacznie konstrukcję. To już nie tyle garaże, ile wiaty blaszane. Miejsce pod zadaszeniem przyda się np. na rowery.

Konstrukcje blaszane pasujące do otoczenia

Blaszaki muszą dobrze komponować się z otoczeniem. Ważne jest, jak wykończony jest dom, jak wyglądają inne pomocnicze budowle np. gospodarcze czy kojce dla psów. Warto też zwrócić uwagę na ogrodzenie i teren zielony. Jeżeli garaże blaszane stoją blisko drzew i innej roślinności, to powinny mieć barwy naturalne. Dobrym wyborem jest wtedy brąz i zieleń. Ładnie na tle roślin wygląda garaż blaszany drewnopodobny. Kiedy garaż jest niedaleko domu, może wyglądać podobnie jak on. Ściany, dach i brama mogą być w różnych kolorach.

Garaż blaszany a osobowość jego właściciela

Różne warianty kolorystyczne to także możliwość dopasowania blaszaka do swojej osobowości i swojego temperamentu. Czemu brać to pod uwagę? Tak dopasowane blaszaki bardziej cieszą i bardziej się podobają. Możliwości są różne. Poniżej kilka inspiracji.

  • Wolny duch? To może brama na niebiesko.
  • Tradycjonalista? Brąz to dobry wybór.
  • Dla zwolennika naturalności – blaszak drewnopodobny albo zielony.
  • Wulkan energii? Może dodatek czerwieni?
  • Pogodna natura? Spodoba się garaż blaszany z jasnymi kolorami.

Wybór blaszaka to nie trudność, a przyjemność. Najważniejsze to wybrać dobrze, mając na względzie potrzeby. Jednak dopasowanie do otoczenia i do siebie też jest ważne.

Do czego potrzebny jest garaż blaszany?

Garaż blaszany na samochód

Bezpieczne miejsce dla samochodu to najważniejsza funkcja blaszaka. Nie jest jednak jedyną, jaką on pełni. Ta prosta konstrukcja z blachy może mieć różne zastosowania.

Kiedy jest samochód, to warto, żeby był i garaż. Jest to korzystne dla samochodu i wygodne dla jego właścicieli. Jeśli ma on stanąć szybko i za rozsądne pieniądze, to garaż blaszany jest doskonałą opcją. Inne najczęstsze jego zastosowania to składzik i warsztat.

Blaszaki jako miejsce dla samochodu

Ściany i dach – to wystarczy dla samochodu. Potrzebna jest jeszcze brama, by móc nim wyjechać. Jeśli blaszak ma służyć jedynie na auto, to taka najprostsza konstrukcja będzie odpowiednia. Nie musi on być też wtedy duży. Przy małym samochodzie typu hatchback lub sedan wystarczy standardowe garaż blaszany na samochód o wymiarach 3 × 5 m.

Jeśli będą w nim inne pojazdy, to będzie potrzebny większy np. 4 x 5m lub 4 x 6m (według życzenia) . Inna możliwość to wiaty blaszane. Rowery czy motor można trzymać na świeżym powietrzu, pod zadaszeniem.

Garaż blaszany – idealny składzik na różności

Taki drugi, dodatkowy domek na swojej działce, można docenić, zanim jeszcze powstanie ten większy. Garaże blaszane mogą posłużyć jako schowek na narzędzia, betoniarkę, worki z cementem i inne potrzebne przy budowie rzeczy. Już po wybudowaniu domu dla siebie, dom dla samochodu nadal pozostaje cennym składzikiem. Trzyma się w nim np.:

  • kosiarkę i narzędzia ogrodnicze,
  • artykuły do pielęgnacji roślin,
  • narzędzia do majsterkowania,
  • rzeczy potrzebne przy remoncie,
  • różne inne rzeczy, na które nie ma miejsca gdzie indziej.

Taką dodatkową funkcję blaszaki mogą pełnić pod warunkiem, że będą odpowiednio duże. Dla firm, które potrzebują sporej powierzchni na składowanie, mamy w ofercie hale blaszane. To solidne konstrukcje, które rozwiążą problem braku miejsca magazynowego.

Blaszany garaż w roli warsztatu

Garaż może być miejscem, gdzie przechowuje się rzeczy do majsterkowania. Jeśli służą one do zajmowania się pewnym hobby, to trzeba mieć na to miejsce. Można zapewnić je w garażu. Garaże blaszane znakomicie sprawdzą się w takiej roli. Potrzebne są tylko większa przestrzeń oraz dodatkowe drzwi i okienko.

Jak będzie wykorzystywany garaż z blachy? Trzeba się nad tym zastanowić przed jego wyborem. Od tego będzie zależeć jego wielkość i konstrukcja. W razie wątpliwości – doradzimy! To musi być przecież blaszak idealny.

Garaż blaszany 4x5m ocynkowany dwuspadowy

garaż blaszany 4x5m ocynkowany

Blaszak 4x5m

Przedstawiam Państwu garaż blaszany ocynkowane 4x5m   o wymiarach: 

  • szerokość 4 m
  • długość 5 m
  • dach dwuspadowy
  • dach w kolorze jasna wiśnia
  • ściany ocynk
  • brama dwuskrzydłowa otwierana na boki,
  • szerokość 3 m.,
  • umieszczona centralnie na środku ( możliwość dosunięcia do prawej lub lewej strony), wysokość światła wjazdu 2m
  • wysokość ściany bocznej 2,12 m
  • wysokość w szczycie 2,7 m
  • garaż wzmocniony profilem zamkniętym.
  • wzmocnieniem jest również kratownica pod dachem
  • okucia dachowe

Możliwość zmiany koloru, rozmiaru garażu, rodzaju dachu, sposobu otwierania bramy, wstawienie dodatkowych drzwi lub okien.

Wykonujemy również hale blaszane, wiaty, kioski, kojce.
Zapraszamy do współpracy.
Transport oraz montaż gratis na ternie całej Polski

 

 

Wykonujemy garaże na każdy wymiar zarówno z blachy powlekanej w kolorze jak i ocynkowanej.
Chcesz zobaczyć więcej naszych realizacji? Kliknij w  Realizacje aby móc zobaczyć.

Garaż blaszany 6×5.5m akrylowy dwuspadowy

Blaszak 6×5.5m

Przedstawiam Państwu garaż blaszany akrylowy 6×5.5m  dwustanowiskowy o wymiarach:

  • szerokość 3,5 m- szerokość garażu 6 m ( dwa wjazdy)
  • długość garażu 5,5 m
  • z dachem dwuspadowym
  • dwie bramy uchylne podnoszone do góry o szerokości 3 m i wysokości wjazdu 2,2, m (garaż podwyższony)
  • wysokość ściany bocznej 2,32
  • wysokość w szczycie 3 m
  • cały garaż wykonany jest z blachy powlekanej w kolorze
  • dach i bramy uchylne – kolor ciemny grafit
  • ściany – kolor srebrny
  • na całości garażu blacha w poziomie
  • garaż wzmocniony jest profilem zamkniętym
  • garaż wykonany jest solidnie i estetycznie
  • dodatkowo na garażu wykonane są okucia dachowe i narożne.

Możliwość zmiany koloru, rozmiaru, rodzaju dachu, bramy, drzwi, okien.

Wykonujemy również hale blaszane, wiaty, kioski, kojce.
Zapraszamy do współpracy.
Transport oraz montaż gratis.

 

 

Wykonujemy garaże na każdy wymiar zarówno z blachy powlekanej w kolorze jak i ocynkowanej.
Chcesz zobaczyć więcej naszych realizacji? Kliknij w  Realizacje aby móc zobaczyć.

Garaż blaszany 3.5x6m

Blaszak 3.5x6m

Przedstawiam Państwu garaż blaszany 3,5x6m o wymiarach:

  • szerokość 3,5 m
  • długość 6 m
  • dach dwuspadowy
  • brama uchylna podnoszona do góry o szerokości 3 m. w kolorze piasek
  • reszta garażu w kolorze ciemny zielony
  • wysokość ściany bocznej 2,12 m
  • wysokość w szczycie 2,5 m
  • garaż wzmocniony profilem zamkniętym
  • garaż wykonany solidnie i estetycznie, do transportu zabezpieczony folią aby blacha nie uległa zniszczeniu.

Wykonujemy garaże na każdy wymiar zarówno z blachy powlekanej w kolorze jak i ocynkowanej.

Transport oraz montaż gratis.
Chcesz zobaczyć więcej naszych realizacji? Kliknij w  Realizacje aby móc zobaczyć.

Garaż blaszany 7x6m – dwuspadowy

 

Parametry Garaż blaszany 7x6m – dwuspadowy w kolorze

    • szerokość 7 m

 

    • długość 6 m

 

    • dach dwuspadowy – kolor na dachu czarny mat

 

    • ściany i bramy w kolorze ciemny brąz ral. 8017

 

    • wysokość ściany bocznej 3,12 m

 

    • wysokość w szczycie 3,9 m

 

    • 1 brama dwuskrzydłowa szeroka 3 m i wysokość wjazdu 3 m

 

    • 1 brama uchylna podnoszona do góry szeroka 3 m i wysokość wjazdu 2,5 m

 

    • garaż wzmocniony profilem zamkniętym.

 

  • na całości garażu zastosowany gęściejszy i sztywniejszy trapez T-14Garaż wykonany solidnie i estetycznie.
    Idealnie nadaje się zarówno na większy samochód, traktor czy na magazyn.Blacha do transportu zabezpieczona jest folią i styropianem aby nie uległa zniszczeniu.

 

Chcesz taki garaż blaszany bądź w innym kolorze czy też rozmiarze? Zadzwoń lub napisz a wycenimy Ci indywidualnie!

 

Zdjęcia z realizacji