Poradnik Klienta FAQ - Jaki garaż blaszany wybrać?
godz. otwarcia

godz. otwarcia

Pn - Pt 7:00 - 19:00

Sobota 8:00 - 15:00

Garaże Blaszane - Slider1Garaże Blaszane - Slider2Garaże Blaszane - Slider3Garaże Blaszane - Slider4Garaże Blaszane - Slider5Garaże Blaszane - Slider6Garaże Blaszane - Slider7Garaże Blaszane - Slider8Garaże Blaszane - Slider9Garaże Blaszane - Slider10Garaże Blaszane - Slider11
masz pytanie??

Poradnik klienta

Przygotowaliśmy dla państwa poradnik klienta z najczęściej zadawanymi pytaniami od naszych klientów.

Zbiór wszystkich porad na temat garaży blaszanych w jednym poradniku klienta

Zapoznaj się z wszystkimi podpunktami poradnika klienta.

Najczęściej zadawane pytanie przez klientów Igopol

Podłoże pod garaż powinno być wyrównane i wypoziomowane. Preferowana jest wylewka betonowa o wymiarach większych o około 20 cm od rozmiarów garażu (w przypadku garażu typowego 3x5m, podłoże powinno mieć wymiar 3,2 x 5,2 metra).
Teren pod garaż muszą Państwo przygotować w własnym zakresie: * teren powinien być wypoziomowany * preferowana jest wylewka powiększona po ok. 20 cm na szerokość i długość. * jeżeli nie chcą Państwo wykonywać wylewki wystarczy wylać fundament pod garaż, można też zalać stopy betonowe (min. 4 na każdym rogu). Najłatwiej jednak ułożyć na każdym z rogów płyty betonowe (chodnikowe) lub cegłówki. Szkic poniżej przedstawia 3 sposoby przygotowania podłoża:

Jak przygotować teren pod garaż blaszany?

Są 3 sposoby aby właściwie przygotwać teren pod garaż blaszany oto poniższe z nich.
 1. Cztery stopy betonowe lub płyty chodnikowe w rogach
 2. Fundament lub podmurówka pod cały garaż
 3. Wylewka betonowa pod cały garaż
 jak-przygotowac-teren-pod-garaz-blaszany-768x383
Firma Igopol nie obciąża klienta kosztami dowozu ani montażu. Wszystkie garaże / wiaty dostarczamy i montujemy zupełnie GRATIS!.
Wielu klientów pyta nas o to jak zakotwiczyć garaż blaszany do podłoża a więc najprościej Kotwiczenie garażu blaszanego najlepiej zlecić firmie Igopol która szybko i sprawnie poradzi sobie z zakotwiczeniem garażu do podłoża. Co to znaczy kotwiczenie garażu? Kotwiczenie garażu to mówiąc krótko przytwierdzenie garażu do podłoża tak aby konstrukcja garażu mogła być bezpieczna. Po zamontowaniu Klient zobowiązany jest niezwłocznie zakotwiczyć konstrukcję do podłoża. Nie ponosimy odpowiedzialności za zniszczenia i szkody wyrządzone wskutek silnych wiatrów przez niezakotwiczoną konstrukcję. Usługa kotwiczenia jest usługa odpłatną i nie jest wliczona w cenę garażu . Jeśli podłożem jest wylewka to garaż winien być kotwiczony w około 6-12 miejscach przy użyciu kołków rozporowych 12-ek. Jeśli podłożem jest ziemia plus bloczki chodnikowe to garaż winien być kotwiczony kotwami z kątownika ok 6-8 sztuk . Jeśli garaż posiada bramę uchylną to preferujemy podłoże z wylewki dobrze wypoziomowanej.
Aby złożyć zamówienie należy zadzwonić pod numer telefonu: +48 793-429-592 lub napisać maila na biuro@igopol.pl  i podać następujące dane:
 • dane osobowe
 • co najmniej 2 telefony kontaktowe
 • dokładny adres montażu
 • potwierdzić gabaryty zamawianego garażu
 • wyrazić akceptację ustalonej ceny!!!!
Jeśli któryś z powyższych warunków nie zostanie dopełniony, zamówienie zostanie odrzucone. Zamówienie można także złożyć bezpośrednio na stronie klikając [TUTAJ]
 • Płatność gotówką po montażu
 • Przedpłata przelewem przed montażem
 • Przy zamówieniu nietypowych garaży możemy poprosić o zaliczkę
Tak oczywiście współpracujemy z bankiami. Warunki systemu ratalnego: Potrzebne dane: imię i nazwisko nr pesel nr i seria dowodu osobistego adres zamieszkania telefon dom, komórka zawód wykonywany wykształcenie źródło dochodu stan cywilny status mieszkaniowy wpłata własna liczba rat zobowiązania Ostateczna ocena zdolności kredytowej oraz warunki finansowe kredytu ustalane są przez bank. Więcej informacji pod numerem telefonu: 793-429-592 lub mailowo: biuro@igopol.pl .
Stosujemy 3 rodzaje blachy. blacha trapezowa ocynkowana ogniowo obustronnie 0,5 blacha trapezowa ocynkowana ogniowo obustronnie 0,5 gatunek II – może wystąpić z pognieceniami, przebarwieniami, polecany tylko na budowę czy składzik blacha trapezowa oryginalnie powlekana akrylem ( w dowolnych kolorach)Uwaga: Kolory przedstawione na palecie Ral mogą różnić się odcieniami lub barwą w rzeczywistości.
Tak - Jesteśmy legalnie działająca firmą więc wystawiamy faktury Vat na wykonany garaż blaszany.
Termin realizacji wynosi od 2 do 14 dni roboczych.
Tak, Co najmniej 2-3 dni przed przyjazdem poinformujemy Państwa telefonicznie o dokładnej dacie montażu.
Garaże blaszane dowozimy na teren całej Polski zupełnie za darmo. Obsługujemy również rejon Austrii i Niemiec.
Brama uchylna (dodatkowo płatna) unoszona jest na sprężynach i przesuwana na rolkach w głąb garażu, wyposażona jest w zamek z klamką. Brama dwuskrzydłowa ( w cenie garażu) Brama zaopatrzona jest w zamek z dodatkowymi kluczami i rączkę do otwarcia, wewnątrz na jednym skrzydle znajdują się rygle góra- dół unieruchamiające jedno skrzydło!! Brama posiada też dwa uchwyty na kłódki.
Podane przez nas ceny zawsze zawierają, podatek VAT. Wystawiamy również faktury VAT. Cena nie zawiera kotwiczenia garażu do podłoża.
Podawane wymiary garaży są wymiarami zewnętrznymi. Zawsze jest tolerancja kilku centymetrów, z uwagi na fakt iż garaże są skręcane z elementów, rzeczywisty wymiar może nieznacznie różnić się od wymiaru zamawianego. Różnica ta nie przekracza jednak kilku centymetrów.
W sprawie pozwolenia na postawienie garażu należy dowiedzieć się w Urzędzie Gminy lub Miasta odpowiednim dla miejsca zamieszkania klienta. Istnieje jednak zapis w Ustawie PRAWO BUDOWLANE (Art 29, rozdz. 4, pkt 2), który mówi: "Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolnostojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki." Interpretując powyższy przepis stwierdzić można iż na każdej działce o powierzchni 500 m2, można bez pozwolenia postawić obiekt gospodarczy (np. garaż blaszany) o powierzchni do 25m2. W urzędzie należy zgłosić jedynie sam fakt postawienia takiego obiektu i ewentualnie wypełnić odpowiedni formularz. Oznacza to, że możemy postawić konstrukcję stalową wolnostojącą o wymiarach do 25m2(np. 5m x 5m) na działce o wymiarach 500m2, bez pozwolenia na budowę. Pamiętajmy o uzyskaniu z urzędu zwolnienia z pozwolenia na budowę takie konstrukcji.
Czym różni się garaż akrylowy od standardowego blaszaka? Mając do wyboru garaż blaszany z blachy ocynkowej oraz garaż blaszany z blachy akrylowej trzeba zaznajomić się z poniższymi pojęciami. Blacha Akrylowa to tak naprawdę ta sama blacha co ocynkowa z tym, że została na nią fabrycznie nałożona warstwa powłoki w wybranym kolorze z palety RAL która dodatkowo zabezpiecza przed korozją. Firma IGOPOL zdecydowanie poleca garaże z blachy akrylowej. Zobacz poniżej zalety i wady blachy ocynkowej i akrylowej. Przeczytaj więcej pod tym linkiem Blacha Akryl czy Ocynk?

 

 


Nie czekaj zamów lub wyceń Twój wymarzony garaż blaszany już teraz.

icon-tel+48 793-429-592icon-tel+48 793-429-634
icon-mailbiuro@igopol.plicon-calcKalkulator garażu