Jaki wybrać kolor bramy blaszaka? | podpowiada firma Igopol.pl
godz. otwarcia

godz. otwarcia

Pn - Pt 7:00 - 19:00

Sobota 8:00 - 15:00

Garaże Blaszane - Slider1Garaże Blaszane - Slider2Garaże Blaszane - Slider3Garaże Blaszane - Slider4Garaże Blaszane - Slider5Garaże Blaszane - Slider6Garaże Blaszane - Slider7Garaże Blaszane - Slider8Garaże Blaszane - Slider9Garaże Blaszane - Slider10Garaże Blaszane - Slider11
masz pytanie??

Jaki wybrać kolor bramy blaszaka?

Poszczególne części garażu blaszanego mogą być w różnych kolorach. Brama to jeden z najważniejszych jego elementów. Jaki kolor bramy blaszaka wybrać?

jaki kolor garażu wybrać?

Do wykonania blaszaka może posłużyć blacha z powłoką akrylową (tzw. garaże blaszane akrylowe). Wybierać można wtedy spośród różnych kolorów. Garaż blaszany może mieć bramę w tym samym kolorze co ściany i dach. Może się też ona odróżniać.

Blaszaki i kolor bramy – tradycyjne podejście

Są dwa popularne sposoby wyboru koloru bramy. Jednym z nich jest nawiązanie kolorystyczne garażu do budynku. Zazwyczaj garaże blaszane znajdują się niedaleko budynków mieszkalnych. To wynik tego, że działki nie są duże. Jest więc potrzebne takie dopasowanie kolorystyczne. Kiedy blaszak jest pod kolor domu, to brama, podobnie jak i dach garażu, nawiązuje kolorystycznie do dachu domu. Stąd popularność bram brązowych, szarych i ciemnoczerwonych.

Zobacz wszystkie kolory garaży blaszanych dostępne u producenta

Tradycyjny jednokolorowy garaż z blachy

Tradycyjne podejście to także cały garaż blaszany w jednym kolorze. Brama nie odróżnia się wtedy od całości. Często kolorem blaszaka, a więc i bramy, jest brąz. To spokojny, naturalny kolor, który dobrze wygląda na tle drzew. To dobry wybór, kiedy garaż stoi blisko ogrodu. Wtedy najlepiej, jak i altany blaszane mają taki sam kolor. Zamiast brązu można wybrać blachę drewnopodobną. Efekt będzie jeszcze bardziej naturalny.

Oryginalny kolor bramy garażu blaszanego

Jedną z opcji na większą oryginalność jest brama pod kolor czegoś w otoczeniu. Nie wykonuje się jej pod kolor dachu czy stolarki okiennej, będących niedaleko budynków, jak przy tradycyjnym podejściu. Brama konstrukcji blaszanej dopasowana jest do innego elementu budynku np. fragmentu ściany albo do kolumn. Jeśli będzie to kolor wyrazisty, to i blaszaki zyskują bardziej atrakcyjny wygląd. Może być to także dopasowanie kolorystyczne do czegoś innego w otoczeniu np. do słupków ogrodzenia.

Garaż blaszany z jeszcze bardziej oryginalną bramą

I jeszcze bardziej odważna decyzja… blaszak z bramą w kolorze, jakiego nie ma w otoczeniu. Taki wybór nada konstrukcji szczególnego charakteru. Jeśli chodzi o garaże blaszane przy domach, to jeśli brama różniąca się, to najlepiej w spokojnym kolorze. Może być np. niebieska albo zielona. Chodzi o to, by nie przytłoczyć otoczenia zbyt wyrazistym akcentem kolorystycznym. Taki może być dobry, jeśli blaszaki stoją niedaleko obiektów firmowych. Hale blaszane także można tak wyróżnić. I one przecież mają bramy, dla których można wybrać atrakcyjny kolor.

Jaki kolor bramy powinien mieć garaż blaszany? Jaki uzna się za najlepszy. Uwzględnić tylko trzeba, jaki efekt ma dać wybór określonego koloru.