Urozmaicenia w konstrukcji blaszaka co i kiedy warto dodać
godz. otwarcia

godz. otwarcia

Pn - Pt 7:00 - 19:00

Sobota 8:00 - 15:00

Garaże Blaszane - Slider1Garaże Blaszane - Slider2Garaże Blaszane - Slider3Garaże Blaszane - Slider4Garaże Blaszane - Slider5Garaże Blaszane - Slider6Garaże Blaszane - Slider7Garaże Blaszane - Slider8Garaże Blaszane - Slider9Garaże Blaszane - Slider10Garaże Blaszane - Slider11
masz pytanie??

Urozmaicenia w konstrukcji blaszaka – co i kiedy warto dodać

Dodatki do garażu blaszanego


Garaż blaszany to obecnie obiekt stawiany na stałe. Warto więc zamówić idealny do potrzeb.Solidność, duży wybór kolorów (blaszaki akrylowe), funkcjonalność to zalety stawianych obecnie blaszaków. Są więc traktowane jako stałe obiekty na działce. Oznacza to jednak, że warto dobrze zastanowić się nad tym, jakie mają być. Blaszaki muszą być dopasowane do potrzeb. Jest to możliwe dzięki różnym urozmaiceniom w ich konstrukcji.

 

Drzwi w garażu blaszanym

Drzwi zapewniają większą wygodę korzystania z garażu. Łatwiej jest je otworzyć, niż otwierać bramę. Kiedy trzeba tylko wejść do środka, by coś sprawdzić lub wziąć z blaszaka, to można użyć drzwi. Dodatek taki to wygoda. Warto, by garaż blaszany miał drzwi, kiedy traktuje się go też trochę jako składzik. Są potrzebne, jeśli służy on jako warsztat.

Kiedy przyda się okno w blaszaku

Drugi ważny dodatek to okno. Blaszaki pełnią swoją główną funkcję i bez niego. Jednak dzięki oknu do środka wpada więcej promieni słonecznych. Przydaje się, kiedy są drzwi, bo po ich otwarciu nie wpada tyle światła do środka, jak po otwarciu bramy. Szczególnie warto zadbać, by garaż blaszany miał okno, kiedy:

  • korzysta się z blaszaka przy zamkniętej bramie,
  • jest on wąski i długi,
  • ma służyć jako warsztat.

Okno to także element poprawiający estetykę obiektu. Tak jak dodaje się je, stawiając altany blaszane (domki na ogrodnicze różności), tak i garaż wiele dzięki temu zyska. By uatrakcyjnić wygląd garażu, można też wybrać dla niego dach dwuspadowy.

Blaszak czy wiata blaszana?

Kolejnym elementem urozmaicającym konstrukcję jest wysunięte zadaszenie. Zapewnia ono dodatkowe miejsce, które można jakoś wykorzystać. Takie konstrukcje określamy jako wiaty blaszane, bo nie są to już zwykłe blaszaki. Przydają się, jeśli jest coś, co wygodniej będzie trzymać pod zadaszeniem i czemu wystarczy taka minimalna ochrona. To może być np. dobre miejsce na trzymanie rowerów.

Każde urozmaicenie konstrukcji to i modyfikacja ceny. To może powstrzymywać przed wyborem tego, co potrzebne. Jednak garaże blaszane muszą być odpowiednie dla potrzeb. To już obiekt, który pozostanie. Na stronie IGOPOL znajduje się formularz, który pozwala zrobić wycenę garażu. Można sprawdzić, jak się ona zmieni przy dodaniu okna czy drzwi. Ceny mamy atrakcyjne, więc zachęcamy, by wybrać dla siebie idealny blaszak.